var home_url = ''; $(function() { function lightbox() { var $a = $('.gallery a'); var pattern = new RegExp(window.location.host + '/uploads/', 'i'); $a = $a.filter(function() { if (pattern.test($(this).attr('href'))) { return true; } else { return false; } }); $a.lightBox({fixedNavigation:true}); } $('.gallery ul li a, .text_box table tr td a').lightBox({fixedNavigation:true}); $('.gallery ul li a, .text_box table.galeria tr td a').lightBox({fixedNavigation:true}); $('.gallery ul li a, .text_box table tr td a').lightBox({fixedNavigation:true}); lightbox(); });

Sauny beztekstylne

W poniedziałki od 19.00 do 22.00 i piątki od 20.00 do 22.00

W tych dniach i godzinach, w saunach przebywamy nago lub owinięci ręcznikiem dowiedz się więcej

dowiedz się więcej
  • Termy Jakuba

    ul. 1 Maja 33a, 55-200 Oława

  • kasy +48 71 306 71 00
  • PN. - PT. 06.00 - 22.00
    SO. - NIEDZ./ŚW. 08.00 - 22.00
    (Ostatnie wejście godzinę przed zamknięciem obiektu!)

FAQ

Zapraszamy do zapoznania się z Często Zadawanymi Pytaniami (FAQ)

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

 

1. Dlaczego muszę przebrać obuwie na klapki basenowe jeszcze przed kasami?

 

Wymóg przebrania obuwia używanego poza obiektem jest podyktowany względami higienicznymi - przebierając obuwie na klapki przeznaczone wyłącznie do korzystania na basenie, zapobiegamy przenoszeniu się zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz oraz dbamy o higienę własnych stóp. Powierzchnie na terenie basenu są czyszczone regularnie i w trybie ciągłym - ograniczenie wnoszonych zanieczyszczeń pomaga nam utrzymać czystość na najwyższym poziomie.

 

2. Dlaczego umycie mydłem całego ciała pod prysznicem jest tak ważne?

 

Każdy człowiek posiada odmienną florę bakteryjną, której część pozostawia w wodzie basenowej. Dlatego wejście każdej osoby do basenu ma ogromny wpływ na jej jakość. Szacuje się, że ok. 90% zanieczyszczeń w wodzie basenowej pochodzi od kąpiących się. Dokładne umycie ciała mydłem redukuje liczbę wnoszonych do wody przez człowieka bakterii od 2 do 3 razy.

Dzięki przestrzeganiu obowiązku dokładnego umycia ciała pod prysznicem przy użyciu mydła, ilość chloru dozowanego przez urządzenia do uzdatniania wody może być mniejsza, a jego nieprzyjemne konsekwencje (np. specyficzny zapach) mniej dokuczliwe.

Powyższa zasada jest zgodna z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z 2014r

Bezwzględnie każda osoba przed wejściem do hali basenowej powinna dokładnie umyć się mydłem i spłukać pod natryskiem.

Ważne, aby dokładnie umyć również włosy, zmyć makijaż oraz skorzystać z prysznica również po wyjściu z toalety!

 

3. Dlaczego nie mogę korzystać z basenu w szortach (oraz innych luźnych strojach kąpielowych)?

 

Odnosząc się do pkt. 2, należy pamiętać, że w wodzie znajdzie się, to co do niej wniesiemy. Celem tego zapisu jest wprowadzenie następnej bariery ochronnej przed niepożądanymi zanieczyszczeniami. Zakładamy, że tradycyjne stroje kąpielowe używane są tylko i wyłącznie na basenie. W przypadku innego rodzaju strojów rośnie ryzyko korzystania z nich w celach innych niż kąpielowe. Pamiętajmy, że basen jest obiektem użyteczności publicznej, z którego korzystają klienci o rożnych nawykach higienicznych.

 

4. Dlaczego nie ma czasu technicznego?

 

W Oławskim Parku Wodnym, podobnie jak na wielu tego typu obiektach nie ma czasu technicznego (dodatkowego czasu poza wykupionym biletem). Płacąc za bilet, klient kupuje czas, podczas którego może korzystać z całości strefy płatnej obiektu - nie tylko niecek basenowych oraz saunarium, ale także całego zaplecza, które się z tym wiąże - prysznicy, szatni, przebieralni, suszarek itd. Z utrzymaniem całości infrastruktury wiążą się koszty, które są wliczone w cenę biletu.

 

5. Czy mogę przywrócić środki na karnet, w którym skończył się termin ważności?

 

Tak! Pod warunkiem, że czas jaki upłynął po utracie środków z powodu końca ważności karnetu jest nie większy niż 14 dni. Po tym czasie środki, zgodnie z regulaminem nie mogą zostać przywrócone.

 

Kupując karnet, klient zobowiązuje się do wykorzystania doładowanych środków w określonym terminie, którego długość zależna jest od wysokości doładowania. W zamian, otrzymuje od Term Jakuba dodatkową kwotę do wykorzystania w ramach karnetu.

Specjalnie dla zapominalskich, dodaliśmy także 14 dni na odzyskanie środków, w razie braku doładowania lub wykorzystania kwoty znajdującej się na karnecie. Po upływie tego czasu niewykorzystane środki przepadają.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco! Zapisz się: