VII GRZECHÓW GŁÓWNYCH SAUNOWANIA

VII GRZECHÓW GŁÓWNYCH SAUNOWANIA

🛑 Grzech 1: Saunowanie w stroju tekstylnym.
Nagość w saunie to nie epatowanie golizną, a dbanie o własne zdrowie. Wysoka temperatura (ok. 70 – 100 stopni Celsjusza) w reakcji ze sztucznym materiałem może spowodować dotkliwe poparzenia miejsc intymnych. Strój kąpielowy, najczęściej wykonany ze sztucznego materiału, blokuje poprawne wydalanie niechcianych toksyn wraz z potem. Poza tym bakterie najlepiej rozwijają się w cieple i wilgoci, a w tego rodzaju tkaninach z pewnością ich nie brakuje. Dlatego zachęcamy do korzystania z sauny beztekstylnie, owijając ciało ręcznikiem. Pamiętajmy, że obowiązuje zakaz epatowania nagością oraz zachowania obscenicznego.

Strefa beztekstylna obowiązująca w Termach Jakuba:
W poniedziałki od godz.19.00 do 22.00
W piątki od godz. 20.00 do 22.00 .

🛑 Grzech 2: Siadanie na deskach sauny gołym ciałem.
Nagość w saunie powinna być, ale kontrolowana. Nietaktem jest siadanie gołym ciałem na deskach. W saunach suchych siadamy na ręczniku i trzymamy na nim stopy, dlatego zalecamy mieć ze sobą dwa ręczniki

🛑 Grzech 3: Wietrzenie sauny.
Zaglądanie do sauny, wchodzenie na chwilę i wychodzenie, ciągłe otwieranie drzwi powoduje, że ciepło, para uciekają z sauny. A to nie spotka się z pozytywną reakcją innych użytkowników. Niemile widziane jest też podglądanie przez szybę, kto siedzi w środku.

🛑 Grzech 4: Głośne rozmowy.
Do sauny idzie się po to, by wypocząć, wyciszyć się, odprężyć. Niestety dość często zdarza się, że nie jest to możliwe. Głośne rozmowy, nietaktowne konwersacje zakłócają spokój. Wyjątkiem mogą być noce saunowe oraz ceremonie zapachowe podczas których saunamistrz, przygotowując rytuał, może wywietrzyć saunę oraz pozwolić np. na śpiewanie lub dyskusję.

🛑 Grzech 5: Brak prysznica przed wejściem do sauny.
Niestety część saunowiczów nie rozumie, że kąpiel przed wejściem do strefy saunarium jest konieczna. I to nie tylko z powodów higienicznych, ale również ze względu na to, że przez czystą skórę lepiej wypacają się toksyny. A przecież w saunie o to właśnie chodzi.

🛑 Grzech 6: Po saunie na basen i jacuzzi.
Najważniejsza jest higiena. Po solidnym spoceniu się w saunie, niestosowne jest korzystanie z basenu i jacuzzi. Nikt nie chce brać kąpieli w wannie czy basenie z nagrzanym, spoconym saunowniczem. Jeśli już koniecznie chcesz popływać po saunie obowiązkowo weź prysznic.

🛑 Grzech 7: Polewanie kamieni wodą.
W Termach Jakuba polewanie kamieni woda z olejkami zapachowymi odbywa się tylko przez wykwalifikowanych pracowników w czasie aufgussów.

Sprawdź: >>Zasady higieny na basenie<<

Skip to content